Hrvatska – Meksiko LAJV I UŽIVO

U odlučujućem okršaju za plasman u drugi krug pobedila je skrušenija i bogobojažljivija ekipa bliža Gospodu i crkvenim poglavarima. Mi smo iskreno pogođeni, ako ništa onda zbog toga što Šešelj plače nakon poraza otuđenih Srba, a kad je Šešelj tužan, tužni smo i mi. Ipak, reči velikana srpskog fudbala, Zvezde, Iraka, Dalijena i Politehnike Temišvar, popularnog Pižona, “nekad pobediš, nekad izgubiš, tako ti je to”, možda najbolje opisuju kako navijači Hrvatske treba da razmišljaju u ovom teškom momentu. Jer jebiga, Meksiko ih je možda pobedio u fudbalu, ali Hrvati su Meksikance pregazili u ratu, kako i primećuje ova tviterašica živopisnog imena. Ne očajavajte, ima prvenstvo opet za 4 godine, to prođe dok si reko “Kecman”.

A NETKO NJEŽNIK U KRAJNIK

94. minut: KRAJ! Čestitamo čitaocima iz Meksika na pobedi.

93. minut: Srna se teši mišlju da najbolje pičke u Dalmaciju stižu krajem šestog mjeseca.

92. minut: Lepa scena pred sam kraj ove turbulentne utakmice, Jelavić se izvinjava Markesu za oštar duel rečima: Ipak ste Vi veliki pisac, obožavam Sto godina samoće.

91. minut: Mamić tuče delegata, nudi mu milion evra, Modrića i Liku da dosudi tri penala.

90. minut: Lovren viče selektoru da proveri lajvskor, možda su Kamerunci u poslednjem minutu ipak dali osam golova, a prethodni bod Brazilu oduzet jer Marselo nije imao papire.

89. minut: BREJKING NJUZ: Srbi konačno ponovo složni! Svima od Horgoša do Prohora Pčinjskog pala na pamet fora HEHEH JESTE ZA DOM SPREMNI SADA, USTAŠE kada je Ernandez umetnuo drugi gol.

89. minut: Crveni karton, Rebić je pokazao bogatstvo svoje duše.

88. minut: Ćorluka se dosetio, tražiće od sudije da dosudi tri korne penal, i to retroaktivno.

87. minut: Tek sad se vidi poštena i moralna duša Hrvata. Sve je bilo dobro dok Srna nije igrao rukom, ali kad sudija nije svirao penal Hrvate je počela gristi savest zbog nepravde pa im je pala koncentracija. Sad se polako oporavljaju, ali kasno.

86. minut: GOL! Postoje indicije da su Hrvati platili Meksikancima da im puste 4 gola, selektor Meksika presrećan, čvrsto stiska novčanicu od 20 dolara.

84. minut: Navijači Zvezde živnuli po beogradskim kafićima, klub se raspada, izbačeni iz Evrope, ali šta kurac kad MI IMAMO SVETOG SAVU A VI SVETOG DUJU SVETI SAVA SVETOG DUJU JEBAO U BULJU

82. minut: GOL! Milijaš ushićeno gađa televizor praznom limenkom Meraka i viče EVO VAM GAA, ZA DOM SPREMNI, IDETE DOMA DEČKI OPA

79. minut: Hrvatima prolaz u osminu finala tako blizu a tako daleko, kao Zemun.

78. minut: Sa tribina navijača Meksika ori se OOOOO GOSPA OD GVADALUPE OOO KARALA GOSPU OD MEĐUGORJA U DUPE. Hrvatski navijači utihnuli, što zbog rezultata na terenu, što zbog neočekivanog pro-LGBT stava navijača Meksika.

77. minut: Nives Celzijus ne zna jel ovo dobro ili loše.

76. minut: Pranjić se kune da će ako preokrenu pustiti kosu tamo gde je sad ćelav, a obrijati ovo što gaji.

76. minut: Robert Kovač pita brata mu: Niko, stare ti, je li ono tri momčadi idu dalje?

75. minut: GOL! Ćićarito vodio loptu bez da je izgubi preko 20 metara što se moralo ovako završiti. Gvardadu će ovaj gol doneti mnogo životnog samopouzdanja i možda čak i unapređenje u Burger Kingu.

Selektor Meksika izvukao preostalu desetku misleći da idu kući noćas.

74. minut: Četrdesetak članova HDZ-a poslatih u Brazil podižu atmosferu na tribinama.

73. minut: Hrvatima sreća okrenula leđa, a zna se da to nije baš pametno raditi.

72. minut: GOL! Markez plače posle postignutog gola jer je mnogo voleo svoje sedmo dete.

70. minut: Ivica Olić: “Ma kakav faul pa nije ovo balet”.

70. minut: Modrić jakim ali i preciznim udarcem vrhom kopačke u ahilovu tetivu privremeno onesposobio jednog protivnika. Modrić igraču nad kojim je izvršio faul dobacio u prolazu: LAKOKARAĆU TE!

69. minut: Hoze Vaskez neće moći da igra osminu finala tako da će to vreme posvetiti izradi duplog dna na svom kombiju.

66. minut: Kako odmiče utakmica Oribe Peralta deluje zadovoljno, do sad mu se već skinuo torent sigurno.

65. minut: Vrhunska parada Darija Srne, bacio se na nju ko Reks na Tita.

64. minut: Roho prebio Himeneza što je valjao ušećerene jabuke u njegovoj zoni.

62. minut: Čičarito puva nos pre ulaska na teren nesvestan da to neće izbaciti amfetamin iz krvi pred doping kontrolu.

61. minut: Plan Kovača da do. 80 minuta ne primi gol pa onda šta bude se za sada savršeno odvija.

59. minut: Logika na klupi: Aj izbaci Vrsaljka, dosta smo ga zajebavali.

59. minut: Ivica Olić tokom prekida oduševljeno rekao Dos Santosu da to znači Dva Santosa na hrvatskom.

57. minut, ekskluzivna informacija: Informer odštampao dva izdanja: ZA DOM SPREMNI IDU DOMA! i PAPA I SUDIJA POGURALI HRVATE!

56. minut: Vrsaljko dekoncetrisan, pogleda udesno vidi Rakitića i pomisli NA KOGA SI LEP NA KOGA SI LUD NOĆAS TE NEĆU PITATI

55. minut: Niko Kovač sa Pranjićem, Eduardom i Samirom komunicira preko posrednika.

53. minut: Perišiću smeta granica terena, pomerio bi je malo na istok.

52. minut: Markez izgleda stavio soma evra i sedmo dete na pobedu Hrvatske.

51. minut: Trener Meksika već razmišlja kome da zavalja preostali spid ako ispadnu večeras.

50. minut: Gvardado je umoran na ovom meču, loše spava, ima noćne more kako mu ispada burger iz zemičke dok ga pruža mušteriji.

48. minut: Modrić igra odlično, neverovatno šta taj momak sve ume već u šestom osnovne.

47. minut: Ni Mišo Kovač ne zna za koga da navija.

46. minut: Hrvati se uveravaju: “Biće sreće, vratiće nam se za Turke”. Srbi poručuju: “Neće”.

45. minut: Igrači polako izlaze na teren, Raul Himenez se hvali saigračima kako je prodao 200 viršli u poluvremenu.

Brzi Himenez, najbrži viršlar u celom Meksiku.

EKSKLUZIVNO IZ SVLAČIONICE MEKSIKA: Iznutra se čuje samo kako roka pesma poznatog srpskog rep sastava KADA VIDIM KAKO ŽIVIMO KAKO MOŽE KAKO JESTE KAKO BILO NAM JE PRE

EKSKLUZIVNO IZ HRVATSKE SVLAČIONICE: Perišić čita odabrane psalme iz Biblije. Niko Kovač nezadovoljan partijom svojih izabranika išibao Vrsaljka najvećom brojanicom.

ANALIZA U POLUVREMENU: Nakon odmora Hrvati će potpuno promeniti stranu. Tipično.

NEVOLJE U TUNELU: Hrvatski igrači pritisli Ereru uza zid, on pokušava da objasni da nije u srodstvu sa 17-godišnjim delinkventom sa Detelinare koji je opljačkao Rakitića na prošlom Egzitu, već da su to crte lica karakteristične za bandite i razbojnike širom planete.

ANALIZA U POLUVREMENU:Posle prvog poluvremena svi moraju nazad, Šešelj zauzeo Slavonski Brod i gazi ka Virovitici.

ANALIZA U POLUVREMENU: Niko Kovač se pita dal da zatraži pomoć od Nemaca ili Amera.

ANALIZA U POLUVREMENU: Hrvati su izgleda odlučili da se zadovolje nerešenim ishodom, trećim mestom i plasmanom u kup UEFA.

45. minut: Srna je evocirao Gvardadu traume od brusketa, i pripretio rečima “Imamo mi jame za takve kao ti.” Treba imati razumevanja, Srna je blago dekoncentrisan jer mu je javljeno da mu je stan u Donjecku sa 700 hiljada neprijavljenih evra u sefu uništen kao kolateralna šteta u borbi između proruskih snaga i ukrajinskih desničara.

43. minut: Tenzija utkamice na momente se ublažava comic relief momentom kad Strajnić izgovori Vrsaljko.

42. minut: Na golu Meksika gospodin Popara uglavnom besposlen.

41. minut: Meksiko pripretio iz klasične PES akcije, prođeš po strani, zalomiš pa povratna, mislim, to rade samo pičke.

39. minut: Čičarito uporno pokušava da objasni hrvatskom sturčnom štabu da on ne prodaje hot dog i piva.

Ne laži spodobo, šta si obuko taj stolnjak onda?

37. minut: Prečka se umirila.

35. minut: Navijači Meksika na tribinama vidno entuzijastični, prešli su granicu po danu, koristeći puteve ucrtane u mape.

34. minut: Gvardado igra sa besom u srcu, jutros mu mušterija vratila bruskete kao šatro nedopečeni.

33. minut: U publici i dalje postoje imbecili koji četiri godine kasnije uporno duvaju u vuvuzele.

31. minut: Trener meksičke reprezentacije moraće da ustane rano, jer radi kao šef gradilišta u San Diegu.

28. minut: Sve su glasniji povici da je Mandžukić samo jeftina kopija Dade Prše.

26. minut: Peralta pomešao Šildefeld i Hajzenberg, nepotrebno uznemirio svoje pajtaše iz kartela.

24. minut: Obaveštenje fanovima selekcije Hrvatske da Naprednjaci formiraju koaliciju sa Radikalima na nivou AP Vojvodine. Dogodine u Kninu!

22. minut: Ćorluka se žali da mu je zvuk koji je proizveo kontakt lopte s prečkom oštetio bubnu opnu levog uveta.

20.  minut: Oribe Peralta se okliznuo, teške su mu noge, počela je sezona prodaje krofni po plažama.

19. minuta: Južnoameričke reprezentacije su poznate po provociranju protivnika i prljavoj igri, pa naivni i krotki Hrvati strahuju da li će se snaći u takvim okolnostima.

17. minut: Prečka! Gospa sačuvala Hrvacku!

13. minut: Oliću ispada Marlboro na usta.

7. minut: Kao što se da videti, Dario Srna do savršenstva doveo veštinu da bodiček predstavi kao remplovanje.

3. minut: Šutira Mandžukiiić (o ne dios mio), braniii ipak Očoa (o ne dios mio): Papin unutrašnji dijalog

Oribe Peralta o šansama svog tima pred utakmicu

Golman Meksika deluje kao neko ko bi ti uputio pitanje: “Je l imaš rizlu?” na nastupu Strejt Džekina.

Sejo Kalač nije više trener FK Crvena Zvezda, sada brani za Meksiko.

Pranjića Bog pitao kako ga nije sramota, Pranjdža rekao: Šta jbg.

Verovali smo u teoriju da najlepši ljudi nastaju mešanjem rasa, a onda smo videli Meksikance.

I Meksikancima je smešno da se neko preziva Vrsaljko.

Na početku nema iznenađenja, Hrvati imaju ružnije dresove od protivnika.

ZAGREJAVANJE

Krenula himna Hrvatske, Meksikanci pokušavaju da prodaju semenke stručnom štabu.

Meksikanci nešto šapuću u tunelu, Šildenfeld se pita šta bi njegov deda Himler sada uradio.

Mandžukić zalepio fotografiju američkog carinika na leđa kako bi isprovocirao protivnike i naterao ih da ga mučki udaraju s leđa i zarade crveni.

Evo vidimo direktan fid iz Vatikana… I da, papu boli kurac za fudbal, ne zna pravila, gde je ovde jebanje đece u prkno, zašto se ovi ljudi okupljaju uopšte?

Komentatoru je skrenuta pažnja da meksičke igrače ne oslovljava pogrdnim i uvredljivim imenom “Meksikanci.”

Šildenfeld: Meksički fudbaleri liče na banditen.

Stanislav Hočevar upravo blagosilja hrvatsku momčad preko skajpa.

Za meksičke igrače je učestvovanje na prvenstvu win-win situacija. I ako ispadnu danas, svakako su pobegli iz zemlje.

Nives Celzijus 5 eura, čak je i Meksikanci gledaju sa gnušanjem.

Vida i Šildenfild igraju fantazi, profil im se zove NDH.

Trener Meksika pizdi na Himeneza, kolko puta sam ti reko da ne nosiš dres kad radiš u kiosku s takosima evo okači ovog Isusa preko te fleke.

Oribe Peralta se povredio na poslu, pao mu blok na nogu.

Samir pokušava da dogovori 200 grama kokajina koje planira da rasturi na teritoriji Zagreba ako Mamara zavrne slavinu.

Ivici Oliću ne prijaju tvrde ekipe, na tu temu je i izjavio: “A jebo ja to, ja volim ono pravog fudbala”

Hektor Erera i Raul Himenez se pobili oko toga ko će da pere autobus Hrvatske.

Skauti ekipe iz Zagreba pratiće ovaj meč. Traže najjeftinijeg Meksikanca da potpiše za Dinamo.

Domagoj Vida se u lokalnoj kapeli pomolio Alojziju Stepincu da ga vodi pri uklizavanjima.

Gordon Šildenfeld kasni na trening, zadržala ga rodbina iz Argentine na ručku.

Hrvatski igrači u punoj formi, kolju pinjatu u meksičkoj svlačionici.

Fudbaleri Meksika dolaze ranije na stadion, da spreme svlačionicu Hrvatske, 5 dolara po čoveku, idemo.

NAJAVA

Došlo je na red i treće odlučujuće kolo u grupi A, i kakav samo meč. Poslastica za fudbalske sladokusce, ali i prava mora za Vatikan, koji će biti na mukama za koga navijati u ovom velikom katoličkom derbiju.

Hrvatska je naravno jedna od najboljih ekipa na svetu, i za očekivati je da napune mrežu simpatičnih meksičkih sudopera, ali videli smo u prvom kolu da crne ruke sudijske pravde mogu da urade Kro magovima ono što protivnici ne mogu, da ih pobede. Šalu na stranu, očekuje nas meč dve odlične ekipe, za direktan prolaz. Prava je šteta što jedna od ove dve ekipe mora da ispadne nauštrb brazilskih džukela ali i to je život.

I da, šaljite vaše komentare, ako u moru sranja kojim ćete nas svakako zatrpati, tvoj koment bude do jaja, objavićemo ga vrlo rado.

• bellpeace

Ne bih ti htio gaziti zajebanciju, no Schildenfeld je Zidov (ilitiga Jevrej).

• Deltron

Jes’ ova Tarzanija pokida vazda s komentiranjem utakmica, skidam kapu.

• Ratko

Ali je mnogo dobra fora :D :D

• Tarzan

Hrvati su dokazali da su veliki sportisti, prvi su izašli na teren i radili vježbe za zagrijavanje, na redu su bili sklekovi,međutim kada su vidjeli da na teren izlaze i Meksikanci, istog trena svi ustaše i pružiše ruku svojim protivnicima.

• mučki provokator

Hrvati se žale na visoke temperature, kažu da se ne osećaju kao kod kuće kad nema oluje.

• RobertM

Najveći derbij Katoličkog svijeta odlučiće ukazanje jedne od Gospa.

• Guest

Sa tribina se čuje deda Ognjena Vukojevica “MUSTAFA MUSTAFA MUSTAFA”

• BLOD

Sa tribina se dere deda Ognjena Vukojevica na njega sa rijecima “MUSTAFA MUSTAFA MUSTAFA”

• Gogic

Ocekuje se da Hrvatska bude diskvalifikovana i ako pobedi jer Niko Kovac ne nosi sako.

• Djomladin

Mali meksikanac veli Srni – Mrš u šumu!

• Ljuti naCHos

Branitelji su brzo zgutali dva buritosa, sad nastupaju problemi sa digestivnim traktom.

Ipak tri buritosa

• Rčmina

Kostunica poželeo reprezentaciji Srbije puno sreće u kvalifikacijama za svetsko prvenstvo u Brazilu 2014….

• jasi svi smo nasi

Nives Celzijus se pokajala sto je fudbalerima lijepe njihove pre utakmice pruzila 48 sati divljackog sexa a ne posle..zato su bili bledi kao krec..i jebi ga, izgubili…